HAKKIMIZDA


Armoni 1987 yılında kuruldu.

Kuruluş bildirisi “Yoklukları, güvensizlikleri, yanlışları giderip; bol çeşidi, güveni, doğruyu sunabilmek amacı ve umuduna yılların mesleki deneyim ve birikimini de katarak bir müzikevi açmış bulunuyoruz” diye başlıyordu. Armoni, kısa sürede Bursa’lı müzikseverlerin bu alandaki tek umudu oldu…

Bursa'da bir çok İLK'e imzasını atan Armoni, 1994 yılından bu yana, Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı Müzik Kursu olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Armoni'de görev yapan herkes, üniversite mezunudur ve her biri kendi alanının uzmanıdır.

Armoni aralarında sanatçı, üniversite öğretim üyesi ve müzik öğretmenlerinin de bulunduğu, yüzlerce kişiyi, müzik dünyasına kazandırmıştır.

Armoni’nin Müzik Okullarına hazırladığı öğrencilerin, tamamına yakını sınavları kazanmaktadır. Armoni'den sınav kazananların sayısı binbeşyüze yaklaşmıştır. Bu sayıyı yakalayan, başka bir kişi ya da kuruluş yoktur. Armoni, ayrıca yüzlerce ailede de amatör müzisyen yetişmesini sağlamıştır.

Armoni; 1995 yılında başlattığı bir çalışmayla, öğrencilerini İngiliz Kraliyet Müzik Okulları Birleşik Kurulu (ABRSM) sınavlarına hazırlayıp, dışarıdan bu okulun diplomasını almalarını sağlayacak bir program uygulamaktadır ve aynı zamanda ABRSM sınav merkezidir. Şimdiye kadar sınavlara katılan tüm öğrencileri başarılı olmuşlardır. Bunlar içinde teşekkür ve takdir alanların sayısı çoğunluktadır.

Haziran 2006'da kendi binasına taşınan Armoni’nin yeni yeri tarihi bir yapıdır ve şehrin merkezi sayılan Altıparmak’tadır. Çevre il, ilçe ve her semtten ulaşımı oldukça kolaydır.

Armoni, enstrüman dersleri ve müzik okullarına hazırlık kurslarının yanı sıra; ücretsiz Rehberlik ve Danışma Servisi, Müzik Aletleri Satış Mağazası, Piyano Servisi, Kafeterya, Çalışma Odaları gibi birimlerle “Tepeden Tırnağa Bir Müzik Ortamı” sunmanın mutluluğu içindedir.

“çağdaş müzik eğitimi.”

İşte Armoni...